Merhaba Yeni Sitem, Yeni Senem ve Kıymetli Dostlarım

15.02.2018

Masal Başlarken’in altıncı senesinde bir çok gelin damat tanımış, onların mutlu günlerine şahitlik etmiş ve en güzel hatıraları bırakmış olmanın süruru ile bu seneye başladık.

Masal Başlarken hayallerin gerçek olduğu bir iş. 2011 senesinde başladı ilk macera. “Ben düğün fotoğrafçısı olacağım” diye söylemeye başladığım, ciddiye alınmadığım ama inatla ısrarla yapmak istediğim tek iş. Çok sevdiğim bir arkadaşımın daha profesyonel bir makinam bile yokken, dijital bir makina ile çektiğim fotoğrafları görmesi sonucu düğün fotoğraflarımı senin çekmeni istiyorum demesi ile eşimi ikna edip makina almam ve arkadaşımın fotoğraflarını çekmem ile başladı benim masal serüvenim. İlk olarak sosyal medya ile tanıtmaya çalıştım işimi. “Masal Başlarken” olarak isimlendirdim hep masal gibi günlere şahit olalım diye. Sonrasında firmamı, adımı resmileştirdim. Çünkü bunlar hem profesyonel iş yaşantım için hem de çiftlerimin güveni açısından önemliydi.

 

Photoshop vb programları kullanmak için hiçbir kursa gitmedim. Eşim sağ olsun tüm programları önce kendi öğrendi, sonra bana öğretti. İşte önce çok istemenin, sonra da hayalleri hayatlara çevirmeye çalışmanın isteği ve gayreti ile çıktık bu yola.

Sümeyye Nur Üzam
 

Hanım Eli Albüm, Mutlu Masallar Serüveni, Eşim, Annelerim ve Yeni Dostlar

Albüm kapak dizaynları için Hanımeli Albüm, gelin buket tasarımları için Renkli Buketler, video çekimleri için de Mutlu Masallar Serüveni dahil oldu ekibimize. Ve zaman zaman bir asistan ile ama çoğu zaman tek olarak gerçekleştirdiğim çekimler bir çok masalın başlangıcına şahitlik etmeme vesile oldu. Ve işim sayesinde şahane dostluklar edindim. İşimi kurduğum günden bu yana benden desteğini, sevgisini bir an bile esirgemeyen hep yanımda olan sevgili eşim Erdem ÜZAM’a, anneciklerim Emine&Cemile ve babacıklarım İbrahim ve İsmail’e, kardeşlerime ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, desteğiniz ile bugün buradayım.

Bundan böyle blogumda düğüne, geline damada dair önerilerimi sizlerle paylaşacağım. Mutlu olmanız ve mutlu kalmanız için, mutlu anlarınızı ölümsüzleştirmek her zaman bir önce ki günden daha fazla gayret edeceğim.
Takipte ve sevgiyle kalın.